Prowadzenie Wspólnot Mieszkaniowych za pomocą

Prowadzenie Wspólnot Mieszkaniowych za pomocą

Postprzez kris6112 » 26.06.2008 12:13

Vatowca

1.Księgowość pełna jest juz jest
2.Plan kont domyślny jest dostępny necie:http://www.zarzadca.pl/content/view/22/76/
3.Brakuje rozliczeń czynszów
medjóf/to taki żart/ no i tu pewnie można by się podpatrzeć jak to zrobili inni żeby było lepiej lub nie gorzej :lol: /perseus;http://www.mieszczanin.pl/;lokator; )i inne/
4.I całej reszty która tam ma być:http://www.wspolnota.net.pl
5 what about?


Pytam bo będąc w zarządzie niewielkiej wspólnoty możemy prowadzic ja sami /w sensie administracyjnym/ co teraz czyni nasz administrator wchodząc często w kompetencje zarządu i potem same probnlemy a takie narzędzie jak Vatowiec z mozliwością prowadzenia wspólnot to byłoby coś!
kris6112
 
Postów: 220
Dołączył: 18.03.2008 10:52

Re: Prowadzenie Wspólnot Mieszkaniowych za pomocą

Postprzez Pio » 29.06.2008 16:56

Rozumiem, że na dzień dzisiejszy brakuje jakiegoś wsparcia do rozliczenia mediów ?
Proszę zatem o sprecyzowanie, czego nie daje się rozwiązać i jak to widzi użytkownik :)
(nie mam kamienicy, więc nie mam o tym zielonego pojęcia)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Prowadzenie Wspólnot Mieszkaniowych za pomocą

Postprzez arczi56 » 24.10.2010 09:57

Witam!
Wrócę do tematu - program ma już tyle możliwości, ale nie znalazłem możliwości rozliczania wspólnot. Czy jest możliwość rozliczania wg zużycia liczników i generowania na ich podstawie faktury(rachunku) - licznik CO, Energii,Wody?
arczi56
 
Postów: 4
Dołączył: 21.10.2010 22:27

Re: Prowadzenie Wspólnot Mieszkaniowych za pomocą

Postprzez Pio » 24.10.2010 11:10

Specyfikacja dokumentu umożliwia wprowadzenie nazwy, ilości i ceny w kilku jednostkach miary.
Na czym ma polegać obsługa liczników jak nie na wpisaniu ilości i ceny do dokumentu ?
Czy program ma pamiętać stan poprzedni ?
Proszę o więcej szczegółów.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Prowadzenie Wspólnot Mieszkaniowych za pomocą

Postprzez arczi56 » 24.10.2010 14:42

jako, że jestem również początkujący w prowadzeniu wspólnoty, to przyznam że mogę mieć problemy we właściwym zdefiniowaniu "problemów".
Zakładając, że do rozliczenia możemy przyjąć ściśle zdefiniowany okres rozliczeniowy to faktycznie należałoby rozliczać na zapamiętanych licznikach. Dla przykładu (woda) - jeśli przyjmiemy okres rozliczeniowy 12 miesięcy to potrzebujemy stan licznika na początku okresu i na końcu okresu. W naszej wspólnocie polega to na tym że zakład dostarcza nam wodę i na koniec miesiąca fakturuje zużycie na podstawie różnicy w danym miesiącu. Tak samo można zrobić w rozliczeniu na lokatorów, ale zawsze jest większe zużycie niż wynika to z liczników lokatorów i różnice należy rozdysponować na lokatorów. Jest to normalna sytuacja - konsultowałem to w dużych wspólnotach - zawsze tak jest ze zużycie jest większe od tego co wskazują liczniki u lokatorów. Stad moja propozycja żeby rozliczenie było roczne - co skutkuje wtedy ze ta różnica będzie za cały rok rozliczeniowy. Można oczywiście rozliczać to w skali miesięcznej ale przy małych wspólnotach różnice mogą być nieobliczalne.
Tak samo można rozwiązać sprawę z pozostałymi mediami - kolejny licznik.

Dopiero później na podstawie zużycie poprzednio okresowego możnaby planować zaliczki na następny okres - myślę ze do tego można zaadoptować - abonament.
arczi56
 
Postów: 4
Dołączył: 21.10.2010 22:27

Re: Prowadzenie Wspólnot Mieszkaniowych za pomocą

Postprzez Pio » 24.10.2010 18:11

OK, mniej więcej czuję bluesa, ale proszę o info z punktu widzenia obsługi.
Powiedzmy otwieramy jakieś okienko i tam wrzucamy np. wodę i co ? bieżący stan licznika lokatora ? jakiś ryczałt ? bieżący stan licznika budynku ? ..... :?:
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Prowadzenie Wspólnot Mieszkaniowych za pomocą

Postprzez arczi56 » 24.10.2010 19:47

No tak, z punktu użytkownika, nie wiem czy nie za bardzo zagmatwam teraz, ale mógłby pojawiać się moduł, w którym wpisywałoby się stany licznika. Stany te naliczałyby koszt zużycia mediów z możliwością zafakturowania.
Faktury oczywiście byłyby pomniejszane o wpłacony ryczałt metodą kompensaty. Natomiast - ryczałt, nie mam bardzo pomysłu jak można go rozwiązać - w tym miejscu powinno się uwzględnić dwie rzeczy: 1 abonament- prognoza, która będzie rozliczana w rozrachunkach oraz 2 prognoza powinna mieć odzwierciedlenie do analogicznego poprzedniego okresu rozliczeniowego. Chociaż ta ostatnia nie jest tak istotne na tym etapie.
arczi56
 
Postów: 4
Dołączył: 21.10.2010 22:27

Re: Prowadzenie Wspólnot Mieszkaniowych za pomocą

Postprzez arczi56 » 24.10.2010 19:57

Aha, nie odpowiedziałem na najważniejsze - poprzednio opisałem rozliczenie lokatora, a nie uwzględniłem rozliczenia z dostawcami.

Wydaje mi się że liczniki powinny być połączone - czyli ten moduł z licznikami powinien mieć bezpośrednie odzwierciedlenie w lokatorach - ale to już wiemy.
Hmm, otwieramy moduł np.: woda> wpisujemy stan licznika we>stan licznika wy = ilość zużycia x cena + opłaty stałe (np.abonament) = wartość w zł(sprawdzenie faktury) - to są oczywiste informacje. Dla nas ważne są liczniki, na podstawie których później rozliczmy lokatorów tak jak w magazynie.
arczi56
 
Postów: 4
Dołączył: 21.10.2010 22:27

Re: Prowadzenie Wspólnot Mieszkaniowych za pomocą

Postprzez Aira » 06.02.2015 11:55

Również chciałabym prowadzić Wspólnoty Mieszkaniowe w tym programie.
Czy temat rozliczeń mediów został już rozwiązany?
jeśli nie mogę podesłać autorowi Vatowca exela z moimi formułami liczącymi.
Aira
 
Postów: 18
Dołączył: 20.12.2012 02:47

Re: Prowadzenie Wspólnot Mieszkaniowych za pomocą

Postprzez Pio » 16.02.2015 23:20

proszę arkusz na p@vatowiec.pl
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do inne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości