Cytat z DobrychProgramów

miejsce na wszelkie opinie, na dowolne tematy

Cytat z DobrychProgramów

Postprzez Pio » 26.09.2008 23:47

Do wiadomości dla nowych, a może nie tylko nowych.
Przed instalacją proszę przeczytać i nie narzekać po jej wykonaniu :)

Nie wystarczy KILKA GODZIN TESTOWANIA, aby ogarnąć coś, czego się nie robiło, zapraszam do lektury.

---

Cezary | IPHASH : FY-PR-GN-P2 | 26.09.2008, 21:26
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.1) Gecko/2008070208 Firefox/3.0.1
Witam,
chciałem użyć tego oprogramowania do zaewidencjonowania magazynu - tak, żeby mieć kontrolę stanów i do wystawiania faktur dla pewnej grupy usług - katalog kilkunastu stałych pozycji. Księgowość prowadzi firma zewnętrzna - ja chciałem mieć narzędzie ułatwiające mi pracę.
Niestety nie mogę przyłączyć się do chóru pochwał.
Program jest dla mnie kompletnie nieintuicyjny-wykonanie najprostszej opcji - np wpisanie/przyjecie towaru na magazyn - nie było u mnie możliwe bez zaglądania do pomocy, a i po przestudiowaniu instrukcji było to wykonalne z trudem - inne niż oczekiwane przeze mnie opcje klikalne, brak podglądu(opisu) do pól po najechaniu we wszystkich ekranach, sporo skrótów jednoliterowych, które pewnie po kilkudniowym użytkowaniu stają się oczywiste, ale na początku utrudniają użytkowanie. Po kilku godzinach testów zrezygnowałem - jakoś nie bardzo umiałem skorzystać z wprowadzonych danych, a i uzyskane zestawienia były dla mnie mało czytelne, czułem się bardzo niepewnie jako użytkownik - wiadomo o co chodzi - wprowadzam jakieś dane, ale nie jestem pewny czy w dobre miejsce itd. Nie jestem taki całkiem lewy - prowadzę we własnej firmie KPiR/VAT w płatnym programie i w innym darmowym fakturowanie w innej firmie i tam działam pewnie w programach, anie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek zaglądał tam do pomocy czy instrukcji. Wszystko robiłem intuicyjnie i działało i wiedziałem co robię. Może to wina rozbudowanych licznych opcji programu(ktoś już tu postulował uproszczenia i opcje instalowania wybranych modułów), z których nie korzystam, a których obecność powoduje nadmiar okienek i wierszy. A może jestem ergonomiczny inaczej :-). Ale widzę, że inni sobie radzą. Ja zrezygnowałem.

---
źródło http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&id=427&VATowiec+Komplet+3.55#komentarz


PS. to pręgierz, więc śmiało ;) można się przyłączyć do Pana Cezarego
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Cytat z DobrychProgramów

Postprzez edi67 » 29.09.2008 18:48

Skoro pręgierz i można, to zaczynamy :)

Pewnie dosłownie wszystko (nie tylko programy) składają się z plusów dodatnich, jak i ujemnych.. Vatowiec o dziwo poddaje się temu trendowi.

Jest cała masa rzeczy dobrych i bardzo dobrych (zaawansowane możliwości konfiguracyjne, tworzenia własnych formularzy, nadruków, itp, itd i to za naprawdę niewielkie pieniądze..).

Jest też [ileś tam.. :) ] rzeczy, które można byłoby poprawić, doszlifować lub całkowicie zmienić..


Vatowiec w niektórych przypadkach jest nieintuicyjny.. vide powtarzające si pe pytania na forum/grupie..
np. wydruk Rejestrów VAT... dla wszystkich nas jest to banalnie proste, ale pamiętam sam głowiłem się nad tym dość długo.
Podzielam zdanie Cezarego w kwestii skrótowców.. przebrnięcie przez nie na początku to autentycznie męka :)
Miałem identyczne odczucia, jeśli chodzi o poprawność wprowadzania danych - czy we właściwy sposób, właściwe miejsce, z odpowiednią kategorią itp.
To również jest na początku bardzo deprymujące, tym bardziej, że wprowadza niepewność w "znajomościach z fiskusem".


Podobnie jak Cezary nie uważam się za ostatnią łajzę komputerową, której trzeba tłumaczyć sposób ustawiania marginesu w łordzie :)

Myślę, że odsetek osób, które przetestowały Vaciaka i poległy gdzieś w pierwszej bitwie jest całkiem spory i z drugiej strony zupełnie niezasłużony.
Zrobienie kilku niewielkich kroków, żeby Ci użytkownicy chcieli zostać i próbować dalej przyniesie wymierne korzyści w postaci zwiększonej sprzedaży licencji.



Serdeczne pozdrowienia :)
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22


Powróć do Pręgierz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron