UD początki

UD początki

Postprzez gin » 15.01.2011 00:11

Witam, jako że jestem użytkownikiem Vaciaka od 2006 r. tym samym zapragnąłem a w zasadzie sytuacja przymusza do wprowadzenia do kadrowca (którego nigdy jeszcze nie używałem) umowy o dzieło (kilku). Siedzie już kolejną godzine i nie daje sobie rady z tym jak sie wydawać by mogło prostym działaniem.
Jasne jest dla mnie że musze utworzyć zleceniobiorce, jaki i tzw. komórke org. w etatach, poźniej wystawić umowe o dzieło, która jest bez zusów, a jedynie 18 % p doch na 50% kosztach. i co dalej?
wiadomo jak wydrukować umowe i rachunek
nie wiadomo jak wystawić PIT11 i automatycznie wprowadzić kwotę brutto do KPIR kol12.
pomóżcie bo instrukcje czytam już 10 raz, na BRTEST próbowałem już tak jak sie dało i lipa
chciałbym po prostu żeby wrzucac tylko tych zleceniobiorców z założonym wynagrodzeniem data start, data stop, data wypłata, a poźniej pit11.
dodam tylko ze musze to zrobić wstecz, w 2010 r. ale wszystkie rachunki na grudzien
proszę o instrukcje jak krowie na rowie...
Piotr
gin
 
Postów: 10
Dołączył: 17.06.2009 09:06

Re: UD początki

Postprzez Pio » 15.01.2011 21:57

W BRTEST są dwie przykładowe listy płac:
1. licząca UZ/UD niezależnie od modułu UZ
2. licząca płace z danych modułu UZ, wykorzystując funkcję UZ()

Proszę przejść do Płace->Rozdaje list i wykonać [Import] listy płac z BRTEST.

PITy osobowe w Płace->Wynagrodzenia
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: UD początki

Postprzez gin » 17.01.2011 12:10

Witam, wszystko ok, udało się, można powiedzieć ze jest to stosunkowo proste rozwiązanie.
Mam natomiast jeszcze jeden dylemat z pit11_17 mianowicie:
jaką formułą wciągnąć dane płatnika do pola 9 formularza p11_17
w tej chwili mam tam iif(DK->(dbseek("0000")),iif(DK->FD=="OF".or.DK->FD=="RE",trim(DK->NAZWISKO)+" "+DK->IMIE+DK->DATA_UR+" "+DK->PESEL,trim(DK->NAZWA)+trim(DK->NAZWA_CD)+trim(DK->NAZWA_CDD)+" "+DK->REGON),"")
ale pole pozostaje puste
analogicznie pola 82 i 83 gdzie jest podpis Imie i Nazwisko płatnika
w tej chwili jest tam iif(DK->(dbseek("0000")),DK->IMIE,"") i przez analogie wydaje się że jest ok
natomiast pole pozostaje puste.
PZ
gin
 
Postów: 10
Dołączył: 17.06.2009 09:06

Re: UD początki

Postprzez Pio » 19.01.2011 00:01

Proszę przejść do Słowniki->Kontrahenci-> poszukać swojej firmy ->guzik [Szczegóły] -> wpisać "imię" i "nazwisko"

oczywiście, można to zrobić na kilka innych sposób, np. poprzez wykorzystanie System->Użytkownicy zmieniając odpowiednio formuły
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: UD początki

Postprzez gin » 19.01.2011 09:58

ok, dzięki, proszę mi podpowiedzieć jak program rozpoznaje który kontahent na liscie jest właścicielem? ponieważ ja mam wpisaną swoją firme na poz 211 a nie 39 tak jak to było na początku przy tworzeniu, ponieważ zaimportowałem sobie liste kontrahentów z mojej poprzedniej firmy.
i jeszcze jedna sprawa, ta nieszczesna UD :
własciwie to wszystko co chciałem osiągnąć to działa, natomiast przy dekretowaniu jej w kadrowcu pojawia sie rachunek w vatowcu, jednak jako kontrahent widoczna jest moja firmia a nie osoba z którą mam umowe i która jest jednocześnie wystawcą rachunku. czy to prawidłowe dane czy tez coś trzeba zmieniać? wydaje sie że rachunek od zleceniobiorcy powinien być zaksięgowany tak że to zleceniobiorca widnieje w kolumnie kontrahent w kpir a nie firma ktora zlecała czyli moja.
dodam tylko że rachunek z kadrowiec/kartoteki/umowy zlecenia drukuje sie dobrze, czyli zleceniobiorca xxxx i zleceniodawca : moja firma
jednak drukując rachunek w kpir w watowcu, zleceniobiorca i zleceniodawca jest ten sam.
Piotr Żak
gin
 
Postów: 10
Dołączył: 17.06.2009 09:06

Re: UD początki

Postprzez Pio » 19.01.2011 15:46

Program rozpoznaje swojego po identyfikatorze, co widać w System->Tabele->DK->[Dane]->kolumna DST_KLI = "0000"
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: UD początki

Postprzez gin » 20.01.2011 00:07

a jak jest z tymi rachunkami od UD o których pisałem powyżej, mają sie księgować z takimi samymi danymi sprzedawcy jak i nabywcy?
logiczne było by aby w kpir rachunek księgowany był z kontahentem wpisanym w UD i na rachunku w kadrowcu, a nie jakoś tak nielogicznie-że niby rachunek wystawiam sobie sam dla siebie?!.
PZ
gin
 
Postów: 10
Dołączył: 17.06.2009 09:06


Powróć do UZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron