Dlaczego nie ma skł.FGŚP w tabeli Wynagrodzeń?

Dlaczego nie ma skł.FGŚP w tabeli Wynagrodzeń?

Postprzez najmar11 » 12.10.2010 15:44

Chciałem sobie zrobić raport definiowany, pomocniczy do deklaracji ZUSowskiej DRA

Raport zawierałby różne dane Ubezpieczonych no i oczywiście kwoty składek ZUS dla każdego osobno.
Składniki płacowe pobierałby z tabeli wynagrodzeń miesięcznych PLCMSC, ale w trakcie robienia raportu zauważyłem, że nie mam w tej tabeli składki na FGŚP.
- Fundusz Pracy jest, a FGŚP - nie ma.

Na listach płac składnik płacowy FGŚP ma ustawiony typ "G", a w definicji typu "G" w nazwie pola przechowującego sumę miesięczną w tabeli PLCMSC wpisane jest "FG" (jest to chyba ustawienie domyślne Kadrusia, bo ja tego nie zmieniałem)

Pole "FG" jest sumowane w tabeli "PD" z sumami miesięcznymi dla całej firmy ( i stąd zresztą Kadruś pobiera dane do deklaracji DRA), ale nie ma analogicznego pola w tabeli PLCMSC z sumami miesięcznymi dla poszczególnych pracowników.

To jest przeoczenie czy celowy zabieg?

Oczywiście można to obejść na różne sposoby, ale wymaga to głębszych ingerencji w formuły i definicje, a ja nie jestem jeszcze na tyle biegły, żeby znać wszystkie konsekwencje takiego grzebania.

Może Panie Piotrze dodałby Pan do tabeli PLCMSC jeszcze jedno pole z nazwą FG?

Albo może powiedziałby Pan jak samemu np. zmienić nazwę innego, nieużywanego pola, w tej tabeli?
najmar11
 
Postów: 122
Dołączył: 14.10.2009 11:34

Re: Dlaczego nie ma skł.FGŚP w tabeli Wynagrodzeń?

Postprzez edi67 » 12.10.2010 18:06

Kilku przydatnych pól brakuje w tym zestawieniu, ale można dodawać swoje.
Na tym forum pytałem się o to i było wyjaśnione co i jak..
musisz poszukać bo w tej chwili nie widzę tego..
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Dlaczego nie ma skł.FGŚP w tabeli Wynagrodzeń?

Postprzez Pio » 12.10.2010 23:02

Tabelka PLCMSC (wynagrodzenia) zawiera kilka pól z góry określonych oraz wiele pół do "wynajęcia" :)
np. P1, P2, ........ PQ które można wskazać w typie składnika płacowego. Jest tutaj sporo swobody i raczej trudno coś zepsuć.

Podczas eksperymentów ;) proponuję klikać na Płace->Wynagrodzenia->[Przelicz], wówczas program wyliczy od nowa zawartość okienka na podstawie list płac.
Proszę korzystać z dodatkowych pól, a ich nazwy są w System->Tabele->"PLCMSC"->[Pola]
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Dlaczego nie ma skł.FGŚP w tabeli Wynagrodzeń?

Postprzez najmar11 » 14.10.2010 10:59

Pio napisał(a):Tabelka PLCMSC (wynagrodzenia) zawiera kilka pól z góry określonych oraz wiele pół do "wynajęcia" :)
np. P1, P2, ........ PQ które można wskazać w typie składnika płacowego. Jest tutaj sporo swobody i raczej trudno coś zepsuć.

Podczas eksperymentów ;) proponuję klikać na Płace->Wynagrodzenia->[Przelicz], wówczas program wyliczy od nowa zawartość okienka na podstawie list płac.
Proszę korzystać z dodatkowych pól, a ich nazwy są w System->Tabele->"PLCMSC"->[Pola]



Kilka już takich pól "wynająłem" ;)

Ze zmianą typu składnika FGŚP jest taki problem, że będę też musiał grzebać w definicjach Bloków ZUS, bo pobierają kwotę FGŚP z tabeli PD, z pola FG.
Czyli jak zmienię w typie FGŚP pole FG na jakieś inne występujące w tabeli PLCMSC, to będę musiał też zmienić definicję Bloków ZUS, przeliczyć wszystkie listy płac od początku roku i sprawdzić czy się coś nie pochrzaniło... :)

no trudno, chyba tak zrobię, tylko się zastanawiam na co jeszcze wpłynie zmiana tego pola, oprócz eksportu do KEDU...?
najmar11
 
Postów: 122
Dołączył: 14.10.2009 11:34


Powróć do Płace

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

cron