Od czego zacząć?

Od czego zacząć?

Postprzez JERRY » 22.03.2010 15:30

Witam
staram się wprowadzić kadrusia w naszej firmie, uzupelniłem juz kartoteki teraz czas na wprowadzenie list plac i tu moje pytanie: od czego mam zacząć? czy sam muszę uzupełnic wszystkie składniki płacowe, formuły do nich itd? czy jest może gdzieś tzw "gotowiec" :D
Następnie czy będe musiał każdemu pracownikowi z osobna przypisać wszystkie skladniki płacowe?
Proszę o każda przydatną wskazówkę ;)
Pozdrawiam
JERRY
 
Postów: 2
Dołączył: 16.03.2010 11:21

Re: Od czego zacząć?

Postprzez najmar11 » 24.03.2010 11:16

tak w skrócie:

składniki płacowe definiujesz w "płace - składniki płacowe"

potem je podpinasz pod listę płac: "płace - rodzaje list płac" (możesz mieć wiele różnych list, służących do różnych celów)

listy płac naliczasz w "płace - listy płac"

każdą listę płac możesz podpiąć pod odpowiedni wydział twojej firmy - wtedy pracownicy którzy są zatrudnieni w tym dziale są automatycznie przenoszeni na listę płac.

Wydziały firmy tworzysz w: "kartoteki - etat firmy" - stworzone tu wydziały możesz podpiąć każdemu pracownikowi w jego "karierze" ("kartoteki - kariera")

Gotowiec masz w bazie BRTEST, która się tworzy zaraz po zainstalowaniu programu - trzeba go tylko dostosować do swoich potrzeb.

Opis tego co możesz użyć w składnikach płacowych masz w pomocy programu: "pomoc - opis - płace - składniki płacowe" .

W bazie BRTEST wygeneruj sobie jakąś listę płac i zobacz jak to funkcjonuje.

Jeśli Cię to przerośnie (nie ma się czego wstydzić, mnie przerosło ;) , ale to już inna sprawa bo mam dosyć nietypową sytuację płacową...) to zwróć się do Pana Piotra a on Cię skieruje do kogoś kto Ci indywidualnie pomoże, oczywiście nie tylko za "Bóg zapłać" ;)

Potem jak już poznasz program, to praca na nim jest już całkiem przyjemna a trud jaki włożysz w jego poznanie, zwróci się wielokrotnie (także finansowo :D )
najmar11
 
Postów: 122
Dołączył: 14.10.2009 11:34


Powróć do Płace

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron