Wypłaty inne

Wypłaty inne

Postprzez Stan » 27.10.2009 00:20

Mam taki problem
Funkcjonuje u mnie tzw "Świadczenie integracyjne" wypłacane uczestnikom Centrum Integracji Społecznej. Kwota brutto jest tu nie większa niż zasiłek dla bezrobotnych.
Z tego świadczenia mam zdjąć podatek (i chyba w niedalekiej przyszłości ubezp zdrowotne) wg zasad jak dla wynagrodzeń, oraz naliczyć ubezpieczenia społeczne - emerytalne i rentowe w pełnej wysokości (19,52% i 6%), - ale płacone przeze mnie czyli tzw pracodawcę. Nie wiem co zaznaczyć żeby Kadrowiec tak to liczył.
I druga rzecz - "Stypendium" wypłacane uczestnikom szkoleń
Tu powinienem z kwoty stypendium zdjąć podatek i ubezpieczenie zdrowotne, oraz naliczyć płacone przeze mnie w całości ubezpieczenia społeczne tak jak wyżej, ubezpieczenie wypadkowe i w niektórych przypadkach FP i FGŚP.
Będę wdzięczny za podpowiedź jak to zrobić.
pzdr
Stan
 
Postów: 25
Dołączył: 12.02.2008 22:37

Re: Wypłaty inne

Postprzez Pio » 13.11.2009 01:16

Niewiele da się zaznaczyć, trzeba zmodyfikować składniki płacowe.
Problem jednak polega na tym, że nie wiem jakie są w użyciu i jakie mają formuły.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Wypłaty inne

Postprzez Stan » 13.11.2009 11:18

Świadczenie integr
SWIADCZ - świadczenie zasadnicze
PREMKS - premia
Kwoty te na razie są wpisywane "z palca". Dla SWIADCZ nie umiem utworzyć formuły - jest tu kilka warunków, od których zależy wysokość wypłaty

"Stypendium"
STYPEND - Stypendium też na razie "z palca"
Tu nastąpiła zmiana - otrzymałem z US interpretację, że ten dochód jest traktowany jako "Inne przychody", ma być rozliczony i wykazany w PIT 8C bez żadnych odliczeń. Ja muszę od tego naliczyć i odprowadzić ubezpieczenia społeczne w całości, ubezpieczenie wypadkowe i przy kwocie stypendium większej niż 1276 PLN - FP i FGŚP.
pzdr
Stan
 
Postów: 25
Dołączył: 12.02.2008 22:37

Re: Wypłaty inne

Postprzez Stan » 25.11.2009 15:08

I jeszcze potrzebny jest PIT 8C.
Da się to jakoś zrobić?
Stan
 
Postów: 25
Dołączył: 12.02.2008 22:37


Powróć do Płace

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

cron