Podstawa opodatkowania narastająco

Podstawa opodatkowania narastająco

Postprzez forumuser » 15.04.2009 13:30

Witam

dopiero zaczynam przygodę z Kadrowcem i troche eksperymentuje póki co na jednej osobie

Niepokoi mnie jednak nastepujacy problem:
- w przypadku ponownego przeliczenia listy płac (powiedzmy ze jest to pierwsza lista w roku) program zwieksza kwote w polu PODPODN (podstawa opodatkowania narastajaco) o wynagrodzenie z tego samego miesiaca
czyli np. mam w styczniu 2000 i przy pierwszy przeliczeniu jest dobrze a przy drugim jest juz 4000

czy cos robie źle?

pozdrawiam
forumuser
 
Postów: 3
Dołączył: 15.04.2009 13:20

Re: Podstawa opodatkowania narastająco

Postprzez Pio » 15.04.2009 22:13

Dane w okienku Płace->Wynagrodzenia nie pochodzą z jakichś wewnętrznych wyliczeń, tylko są efektem sumowania składników z oznaczonym typem (kolumna "T"). Typ składnika, to właściwie wskazanie, gdzie ma "zbierać" kasę w oknie wynagrodzenia.
Jeśli zatem, w danym miesiącu jest kilka list, to oczywiście "zbiera" ze wszystkich list, tak samo, jeśli kilka składników ma ten sam typ, to sumuje wszystkie.

Proszę kliknąć na guzik [Historia] w oknie Wynagrodzenia.

W tym samym oknie jest procedura kontroli zestawienia po kliknięciu na [Przelicz].
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Podstawa opodatkowania narastająco

Postprzez forumuser » 16.04.2009 09:51

Witam.

Niezupełnie o to mi chodziło. Postaram sie to nieco lepiej wyjaśnić

Chodzi o Płace/Listy płac a nie Płace/Wynagrodzenia

Otóż zauważyłem ze przy drugim przeliczeniu tej samej listy (nawet jak jest tylko ta jedna w systemie)
program zmienia wartość pola PODPODN na dwukrotnie wiekszą. Czyli w obliczeniach tego pola dodaje wartość z aktualnie przeliczanej listy do niej samej (jako juz historycznej) choć powinien ją dodawac tylko do poprzednich (jezeli sa).
W skrajnym przypadku moze to spowodowac o jeden miesiac wczesniejsze naliczanie wyzszego podatku (i wg mnie powoduje!)

Natomiast - tu ciekawostka - w Płace/Zestawienia w kolumnie pDochód są podawane prawidłowe wartości. Niestety nie one sa podstawa do obliczania np. zaliczki na podatek.

Proponuje prosty eksperyment:
- korzystam z niemodyfikowanych szablonów list pac "Miesięczna" - bez zadnych zmian
- lista na 2007 lub 2008 rok (żeby było lepiej widać wejście na wyższy próg podatkowy)
- co miesiac 6000 brutto; standardowe skladki, koszty itp.
a) normalnie wyższy podatek powinien naliczony od 10/2007 (w kwocie 1045,00 PLN) i tak jest przy jednokrotnym przelizceniu
b) a teraz prosze przeliczyc wszystkie listy ponownie - wyzszy podatek wejdzie juz od 09/2007

albo cos źle robie albo należaloby wprowadzic jakas specjalna procedure przed przeliczeniem listy (moze cos opuszczam?)

Pozdrawiam
forumuser
 
Postów: 3
Dołączył: 15.04.2009 13:20

Re: Podstawa opodatkowania narastająco

Postprzez Pio » 16.04.2009 21:34

Rozumiemy się bardzo dobrze :)

Czy ten składnik ma formułę:
round(iif(BRUTTO-SKLSPP-KU+Plcmsc('DOCH_P',0)>0,BRUTTO-SKLSPP-KU+Plcmsc('DOCH_P',0),0),0)

Jeśli tak, to zawiera funkcję Plcmsc('DOCH_P',0), która czyta dane z okna Płace->Wynagrodzenia ;)

Proszę w tym oknie kliknąć [Przelicz].


To wygląda tak:

ABSENCJA-> \
KARIERA-> - \ SKŁADNIKI PŁACOWE => LISTY PŁAC => WYNAGRODZENIA => SKŁADNIKI PŁACOWE
UZ-> - /
..... /
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Podstawa opodatkowania narastająco

Postprzez forumuser » 17.04.2009 09:23

Pio napisał(a):Jeśli tak, to zawiera funkcję Plcmsc('DOCH_P',0), która czyta dane z okna Płace->Wynagrodzenia ;)


a czy funkcja Plcmsc('DOCH_P',0) czyta wartość DOCH_P z miesiaca dla którego jest tworzona/przeliczana lista płac czy z poprzedniego?
załadam ze z danego i stad blad, wiec od razu pytanie jak to zmienić żeby brała daną z miesiąca poprzedniego z tego samego roku (a wiec 0 dla stycznia)
w dokumentacji jest jedynie napisane ze skladnia polecenia to "PlcMsc(<pole>,<miesiac>) - wartość z tabeli PLCMSC"
ale nie wiem jak zmienić zeby brał miesiąc poprzedni z tego samego roku ;/

teoretycznie moglbym sprobowac wprowadzac nowe skladniki i korzystac z pobierz('xxx',1) ale nie wiem jak to ograniczyc to jednego roku (zeby w styczniu nie bral wartosci z grudnia poprzedniego roku) - coz nie jestem informatykiem tylko ekonomista ;-)

jezeli moze prosze o krotka pomoc
forumuser
 
Postów: 3
Dołączył: 15.04.2009 13:20

Re: Podstawa opodatkowania narastająco

Postprzez Pio » 17.04.2009 20:56

może tak
round(iif(BRUTTO-SKLSPP-KU+Plcmsc('DOCH_P',0)>0,BRUTTO-SKLSPP-KU+Plcmsc('DOCH_P',0),0),0)

Plcmsc('DOCH_P',0) na iif(miesiac()>1,Plcmsc('DOCH_P',1),0)

czyli

round(iif(BRUTTO-SKLSPP-KU+iif(miesiac()>1,Plcmsc('DOCH_P',1),0)>0,BRUTTO-SKLSPP-KU+iif(miesiac()>1,Plcmsc('DOCH_P',1),0),0),0)

proszę śmiało próbować, to jak formuły w Excel ;)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do Płace

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron