Raporty

Raporty

Postprzez Stan » 11.01.2009 22:10

Są w programie raporty - definiowane, ulubione.
Nigdzie nie mogę znaleźć info, jak takie raporty wygenerować, wydrukować. Np dla jakiejś grupy pracowników - z jednej listy czy kilku, albo dla określonych składników płacowych.
Może ktoś mógłby to opisać - kroczek po kroczku, guziczek po guziczku.
Stan
 
Postów: 25
Dołączył: 12.02.2008 22:37

Re: Raporty

Postprzez Pio » 12.01.2009 11:03

Proszę przejść do Zestawienia->Raporty definiowane i kliknąć na Import XML-> wskazujemy \BR\PROGRAMY\HELP
- tam jest kilka (około 130) przykładowych raportów.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Raporty

Postprzez Stan » 24.01.2009 00:57

Witam.
W HELP-ie znalazłem dwa raporty, które mogłyby być przydatne do moich celów. Nie umiem z nich, niestety, korzystać.
A chciałbym robić tak:
Wybrać z jednej lub kilku list składnik płacy brutto (płaca brutto składa się u mnie z kilku elementów, np WYNAGPA, WYNAGPB, WYNAGPC, ...), np. w projekcie A, i zrobić raport dla tego składnika (pt Wynagrodzenia wypłacone w projekcie A w miesiącu ...) zawierający nazwiska osób pracujących przy projekcie A, wartości przypisanego im składnika A oraz odpowiadające im wielkości obciążeń na ZUS i podatek (dla tych obciążeń stworzę dodatkowe formuły wyliczające je proporcjonalnie do podziału płacy brutto). Z podsumowaniem. Takie zestawienia chciałbym robić dla każdego projektu oddzielnie. Na koniec raport podsumowujący płace z danego miesiąca.
Dla FBO podobny raport grupujący umowy np wg przedmiotu umowy.
Sądzę, że nie jest trudne dostosowanie istniejących raportów do moich potrzeb. Sam niestety sobie nie poradzę
pzdr
Stan
 
Postów: 25
Dołączył: 12.02.2008 22:37

Re: Raporty

Postprzez Pio » 24.01.2009 10:39

Postaram się krótko opisać jak działają raporty definiowane.

Baza składa się tabel, które odpowiednio połączone dają pewien spójny zestaw danych, to połączenie odbywa się poprzez relację.
Połączone tabelki tworzą temat raportu definiowanego, co można sprawdzić w System->Definicje raportów.

W przypadku płac, temat powinien zawierać tabele płacowe: szczegóły list płac LSTSKL, LSTOS, LSTNAG lub zestawienie płac PLCMSC.
Dla obu rozwiązań można odczytać dane dotyczące składników płacowych, tylko w nieco innym ujęciu.

Raport definiowany zaczynamy definiować od wyboru tematu, czyli zestawu tabel.
Dalej to już tylko włączanie wybranych pól do raportu i stosowanie filtrów w celu ograniczenia zakresu danych.

Mogę pomóc zdalnie w definiowaniu raportu, tylko proszę o kontakt na GG lub e-mail.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do Płace

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

cron