Kadruś a PPK

Kadruś a PPK

Postprzez najmar11 » 19.10.2020 15:22

Witam forumowiczów,

Ktoś może już rozgryzał temat wymiany danych między Kadrusiem a systemami któregoś z towarzystw prowadzących PPK?

Najwyższy czas podpisać z którymś umowę... i wolałbym podpisać z takim towarzystwem, które nie robi problemów z importem danych z Kadrusia.

podzieli się ktoś swoimi doświadczeniami?

z góry dzięki za pomoc.
najmar11
 
Postów: 122
Dołączył: 14.10.2009 11:34

Re: Kadruś a PPK

Postprzez Pio » 06.11.2020 11:29

Tak, rozgryzam z kolegą Krzysiem.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Kadruś a PPK

Postprzez najmar11 » 06.11.2020 11:48

Ja niestety wdepnąłem w AXA i jestem teraz w czarnej d***e ;(

Przez ich panel użytkownika nie można ręcznie zgłosić pracownika, można tylko wysłać plik csv lub xml.
Kadrowiec póki co takich plików nie generuje.
Udostępniają taki plik "Generator_plikow_PPK.xlsm" ale on nie działa pod LibreOffice.

Czyli, żeby zgłosić 5 pracowników muszę kupić MS Office?

Przysłali mi za to szczegółową dokumentację z opisem struktury pliku xml, mógłbym ją udostępnić jeśli by to miało Wam pomóc we wdrożeniu PPK do Kadrowca.
najmar11
 
Postów: 122
Dołączył: 14.10.2009 11:34

Re: Kadruś a PPK

Postprzez Pio » 06.11.2020 12:53

Jeśli są dane w bazie (to warunek podstawowy), to można wygenerować dowolny XML.

Czy są przykładowe pliki XML ?
Jeśli tak, to proszę na p@vatowiec.pl, zaoszczędzą czas.

Jak nie ma, to ścigać AXA :)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Kadruś a PPK

Postprzez Pio » 10.11.2020 21:39

Działamy z PPK.
Dogrywka.

- nowe okno menu Płace -> PPK,
- dodatkowe kolumny menu Słowniki->Stałe firmy: Stopa obowiązkowa zakładu i pracownika
- dodatkowe kolumny menu Płace -> Wynagrodzenia: Składki obowiązkowe i dodatkowe

Planujemy dodanie pół do "Kariera", ale trzeba to przemyśleć.

Funkcjonalności w oknie PPK: Uzupełnij i Eksport na razie wyłączone.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Kadruś a PPK

Postprzez gumek » 23.01.2021 10:23

Witam Najmar11.
Składniki i listę PPK mam zrobioną.
Ponieważ jesteś bardzo aktywnym forumowiczem mogę podrzucić.
Rozliczenie PPK działa od października i jest nieźle zakręcone.
Dopóki PIO nie znajdzie czasu
posługuję się "protezą" tzn jest lista , do niej raport wysyłany do arkusza.
Wystarczy przekleić dane do generatora i.... tutaj masz niestety rację.
Jak zwykle firmy ubezpieczeniowe, ministerstwa, banki wspierają MSOFFICE , to już jest niesmaczne.
W kazdym przygotowanym arkuszu albo zaszywają makra, albo funkcje nie obsługiwane przez Openoffice czy Libreoffice.
Wszędzie od PPK po arkusze tarczy covid wszyscy wymuszają korzystanie z MSOFFICE.
No cóż, covid. Bill Gates wymaga wsparcia......
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Re: Kadruś a PPK

Postprzez najmar11 » 24.01.2021 16:07

gumek napisał(a):Witam Najmar11.
Składniki i listę PPK mam zrobioną.
Ponieważ jesteś bardzo aktywnym forumowiczem mogę podrzucić.
Rozliczenie PPK działa od października i jest nieźle zakręcone.
Dopóki PIO nie znajdzie czasu
posługuję się "protezą" tzn jest lista , do niej raport wysyłany do arkusza.
Wystarczy przekleić dane do generatora i.... tutaj masz niestety rację.
Jak zwykle firmy ubezpieczeniowe, ministerstwa, banki wspierają MSOFFICE , to już jest niesmaczne.
W kazdym przygotowanym arkuszu albo zaszywają makra, albo funkcje nie obsługiwane przez Openoffice czy Libreoffice.
Wszędzie od PPK po arkusze tarczy covid wszyscy wymuszają korzystanie z MSOFFICE.
No cóż, covid. Bill Gates wymaga wsparcia......


Z góry dzięki, że chcesz się podzielić - takich prezentów się nie odmawia :)

U siebie listy płac już poprzerabiałem, także składki PPK mi liczy, wydruk też mam, ale już nie eksport do arkusza.
Za sposób rozliczania PPK kogoś powinni powiesić za ****
Musieli długo dumać jak to skomplikować.
Jeszcze jedna "reforma" i do policzenia płac będzie potrzebny doktorat, a już teraz podejrzewam, że niejeden profesor z uczelni nie byłby w stanie prawidłowo pokazać dlaczego na jego konto wpłyną przelew za wynagrodzenie w takiej a nie innej wysokości...

Z PPK zrobili drugi system obok ZUSu - zgłaszanie, wyrejestrowanie, deklaracje - a oprócz tego do ZUS składki PPK też trzeba raportować - powariowali na maksa. A wisienką na torcie jest pobieranie podatku za składkę PPK firmy nie z chwilą naliczenia listy płac ale z chwilą gdy firma przeleje składki do funduszu... - durnota dekady...

No i sprawa wymuszania do takich pierdół MSOFFICE - szkoda słów... chyba tylko tak to skomentuję - Lobbyści Billa Gatesa zapracowali na solidną premię!
Do obsługi PPK wygrzebałem z dna szuflady starą płytkę z MS Office XP (to chyba wersja z 2001 roku) - przez tyle lat nie był mi do niczego potrzebny, w zupełności wystarczał OpenOffice - no ale "nadejszła dobra zmiana" i to się zmieniło :( :cry: :evil:
najmar11
 
Postów: 122
Dołączył: 14.10.2009 11:34


Powróć do Płace

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron