Godziny nocne

Godziny nocne

Postprzez Rafal » 26.06.2012 12:25

Witam!! Mam pewien problem otóż pracownicy pracują w porze nocnej,należy im się dodatek.Do obliczenia tego dodatku chcę wykorzystać kartę pracy gdyż muszę dodatek rozliczyć godzinowo.Wykorzystując kod A napisałem formułę.Sprawdziłem czy liczy właściwie. Wszystko jest dobrze oprócz tego,że na liście mam premię. Aby ją wyeliminować wpisałem kod N z opisem "Godziny nocne". W formule wstawiłem KrtPrGdz('N') i nic - nie liczy.Czy można wstawić kod N do wyboru kodu kadrowego?Jak go zmusić aby liczył? Może ktoś podsunie inny pomysł liczenia dodatku nocnego.
Rafal
 
Postów: 18
Dołączył: 17.05.2012 17:48

Re: Godziny nocne

Postprzez tomasz1604 » 10.07.2012 10:56

1) Odpalasz Kadrowca
2) I sposób
- Kartoteki -> Karty Pracy -> Przycisk [Dodaj] -> klikasz na dodane pole w Opis (otwiera się okno [Wybór kodu kadrowego] -> Przycisk [Dodaj] i dodajesz nowy kod N (Opis) Godziny nocne klikasz Wybierz i masz wstawiony kod do karty pracy
II sposób:
- Słowniki -> Kody kadrowe -> na liście szukasz {Kod rodzaju Karty Pracy] -> schodzisz do dolnej tabelki i klikasz prawym myszki - wybierasz dodaj i dodajesz kod N

3 mam kciuki!!!
tomasz1604
 
Postów: 44
Dołączył: 07.01.2008 17:08

Re: Godziny nocne

Postprzez Rafal » 21.02.2013 14:37

Rozwiązałem sposób godzin nocnych :
1.W składnikach Składnikach płacowych wpisałem składnik "ILE_NOCNE" opis "Wpisać ilość godz.nocnych", zaptaszkowałem
P,L,g aby ilość godzin była widoczna "Ilość nocnych" w nadruku.
2. Następny składnik to "NOCNE" opis 'Godziny nocne",zaptaszkowałem P,L,g jak wyżej - druk "Dod.za nocne" i formuła
((Stala('NMW')/(DROB*8))*0.2)*ILE_NOCNE
3. Składniki wrzucamy do Składników osoby i po robocie
Można oczywiście wykorzystać karty pracy ale i tam i tu trzeba z palca wpisać ilość godzin nocnych a dodatkowo trzeba otworzyć jeszcze jedno okno.Myślę,że przy sporządzaniu wypłaty jest to proste-wszystko w jednym oknie.
Rafal
 
Postów: 18
Dołączył: 17.05.2012 17:48

Re: Godziny nocne

Postprzez computax » 28.09.2020 23:31

Aktualnie w programie KADROWIEC (09/2020) nie mogę dodać do składników płacowych danego pracownika IL_NOCNE i NOCNE. Po dodaniu tych składników przy sporządzaniu PŁACE\LISTY PŁAC składniki te znikają po uruchomieniu opcji "Przelicz".
computax
 
Postów: 10
Dołączył: 15.06.2012 14:19

Re: Godziny nocne

Postprzez Pio » 06.11.2020 11:31

Płace -> Rodzaje list ?
Czy tam są dodane te składniki ?

Nie ma limitów na liczbę składników płacowych.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Godziny nocne

Postprzez gumek » 10.11.2020 09:47

Przy założeniu, że nie wszyscy pracownicy mają dodatek nocny
dodaj składnik określający liczbę godzin jako składnik indywidualny wypłacany w okresie od do
a składnik obliczający wartość 1 godziny do wybranej listy płac:
iif(ILE_NOCNE>0,((Stala('NMW')/(DROB*8))*0.2),0).
Jaka różnica? Okres obowiązywania dodatku dla danego pracownika mamy gdzie zdefiniować.
Optymalizacja bazy. Po reindeksacji składnik o wartości "0" zostanie usunięty.
Jeśli lista ma 20 osób a różnych niepotrzebnych składników w każdym m-cu jest kilka
to po roku mamy niepotrzebne śmietnisko, wypuchnięte bazy i spowolnione przeliczanie list.
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55


Powróć do Płace

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron