ZMIANA ETATU W ŚRODKU MIESIĄCA A NALICZANIE PŁAC

ZMIANA ETATU W ŚRODKU MIESIĄCA A NALICZANIE PŁAC

Postprzez exell » 13.05.2008 13:14

Powstał drobny problem przy wyliczaniu płac pracownika który w trakcie miesiąca zmienił etat (bez zmiany wynagrodzenia)
W "karierze" jest to odnotowane prawidłowo, również w kartach pracy jest uwzględniona zmiana etatu (pomimo że z automatu program uzupełnia rubrykę etat uwzględniając w całym miesiącu już nowy etat-trzeba było poprawić ręcznie).
Po kliknięciu "przelicz" na liście płac program uwzględnia tylko dni przepracowane w danym miesiącu na nowym etacie(
na zasadzie -
stawka miesięczna/podzielona na ilość dni roboczych w miesiącu-
wynik (stawka dzienna)- pomnożona przez ilość dni pracy tylko na nowym etacie
U mnie konkretnie w rubryce "stawka miesięczna' w liście płac wstawił wynagrodzenie za trzy dni(chociaż rubryka dni przepracowane jest uzupełniana przez program prawidłowo-dni się zgadzają).
Wpisałem po prostu ręcznie stawkę miesięczną i po przeliczeniu wynik był prawidłowy, ale przy bardziej złożonych płacach może być to bardziej kłopotliwe. :(
exell
 
Postów: 36
Dołączył: 05.04.2008 22:09

Re: ZMIANA ETATU W ŚRODKU MIESIĄCA A NALICZANIE PŁAC

Postprzez Stan » 04.11.2008 13:57

Pytanko.
Czy jest możliwość pokazania w Kadrusiu, że płaca zasadnicza składa się z kilku elementów, np w karierze rozpocząć kilka tzw etatów w taki sposób żeby program je sumował i w liście płac pokazał wszystkie kwoty składowe lub nawet jedną zsumowaną. Ja potrzebuje potem wyciągnąć te same elementy u kilku pracowników, żeby je zsumować i dać do zaksięgowania na odpowiednie konto.
Stan
 
Postów: 25
Dołączył: 12.02.2008 22:37

Re: ZMIANA ETATU W ŚRODKU MIESIĄCA A NALICZANIE PŁAC

Postprzez Pio » 04.11.2008 21:18

Proszę sprawdzić, czy nie można wykorzystać premii i dodatków z kariery.
Dublowanie kariery jest o tyle kłopotliwe, że dane z niej są odczytywane również w ubezpieczeniach.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: ZMIANA ETATU W ŚRODKU MIESIĄCA A NALICZANIE PŁAC

Postprzez Stan » 04.11.2008 22:05

Jasne, to karierę trzeba zostawić. Wykorzystanie premii i dodatków jest o tyle kłopotliwe, że ich nazwy zostaną na liście płac.
Myślałem też żeby zrobić to w składnikach płacowych osoby. Tworzę dosyć prostą formułkę na każdą część, wrzucam ją do BRUTTO, robię listę płac, i jest OK. Na liście płac może być jedna kwota BRUTTO. Tylko czy da się potem z tego BRUTTO wyciągnąć do zestawienia tę część dotyczącą danego projektu? Brakuje mi tu jeszcze tylko miejsca - tabelki na zapisanie i nazwanie tych części składowych BRUTTA, i wpisanie konkretnych kwot.

Może da się to zrobić tak, jak np z PZU? W stałych miesięcznych wrzuciłem kwotę składki, w składnikach płacowych wpisałem formułkę, odjąłem ją od netta, i było dobrze. Tu będzie kłopot, jeśli pojawią się dwie różne składki, drugiej nie ma gdzie zapisać.
Stan
 
Postów: 25
Dołączył: 12.02.2008 22:37

Re: ZMIANA ETATU W ŚRODKU MIESIĄCA A NALICZANIE PŁAC

Postprzez Pio » 04.11.2008 23:50

Składniki osoby doskonale się do tego nadają, można zdefiniować wiele składników wchodzących do brutto.

Jeśli chodzi o raportowanie, to i same składniki można wyciągnąć, jak i zastosowanie typów składników
przyniesie efekty. Mam na myśli własne typy wskazujące na wolne kolumny w oknie wynagrodzenia.
Jakaś wolna literka lub znak np. ! i wskazanie na PQ i PQ_P.
(proszę kliknąć w Płace->Składniki płacowe->kolumna "T")
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: ZMIANA ETATU W ŚRODKU MIESIĄCA A NALICZANIE PŁAC

Postprzez Stan » 05.11.2008 23:51

Sprytnie.
Czyli - po mojemu -
- w składnikach płacowych dodaję tyle formuł, ile mam programów,
- ustanawiam nowe typy składników dla każdego programu, i przypisuję je do formuł,
- formuły dodaję w składnikach osoby,
- ręcznie wpisuję kwotę wynagrodzenia w dodanych składnikach,
- na liście podstawowej, po przeliczeniu, mam pełną kwotę BRUTTO dla każdego pracownika,
- po zaznaczeniu któregoś z dodanych typów otrzymuję listę tylko dla tego projektu.
Dla mnie chyba tak by mogło być.
Stan
 
Postów: 25
Dołączył: 12.02.2008 22:37

Re: ZMIANA ETATU W ŚRODKU MIESIĄCA A NALICZANIE PŁAC

Postprzez Pio » 09.11.2008 21:02

Tak, w ten sposób chyba można ciągnąć sporo projektów.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do Płace

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

cron