Zajęcie komornicze - składniki i formuły

Zajęcie komornicze - składniki i formuły

Postprzez qriozum » 10.03.2012 14:13

Witam.
Może komuś się przyda, w dobie "szaleństwa" e-Sądu a wkrótce e-BTE ;)
Ale do rzeczy.

==============================================================================================================================================================================
Zajęcie niealimentacyjne wynagrodzenia za pracę

Dodajemy składniki o nazwach:
POTRKOM - i wpisujemy formułę:
Kod: Zaznacz wszystko
iif(NETTO/2>POTRKOM1,NETTO/2,NETTO-POTRKOM1)

jako opis wprowadziłem sobie: "Egzekucja niealimentacyjna" i zaptaszkowałem "P", "L" oraz "g".

POTRKOM1 - i wpisujemy formułę:
Kod: Zaznacz wszystko
(iif(Kariera('KUPP').and.(KW>0,1116.86),iif(Kariera('KUPP').and.(KW=0,1069.86),iif(Kariera('KUPP')=.F..and.(KW>0,1111.86),1064.86)))*Kariera('WCPL')/Kariera('WCPM'))

jako opis wprowadziłem sobie: "Netto wolne od egzekucji niealimentacyjnej" i zaptaszkowałem "P" oraz "L".

Wędrujemy teraz do istniejącego składnika "WYP" i dopisujemy na końcu ten składnik:
Kod: Zaznacz wszystko
-POTRKOM


Wprowadziliśmy potrzebne formuły i składniki, teraz musimy je "przypisać" pracownikowi który "ma na karku komornika niealimentacyjnego".
Więc po kolei, wchodzimy do:
Płace -> Składniki osoby
odszukujemy naszego bohatera i dodajemy dwa składniki które wprowadziliśmy powyżej, czyli "POTRKOM" i "POTRKOM1". Możemy w kolumnie "od" wprowadzić miesiąc od którego rozpoczynamy naliczanie i odprowadzanie kwot egzekwowanych.

=============================================================================================================================================================================
Zajęcie alimentacyjne wynagrodzenia za pracę

Dodajemy składniki o nazwach:
BRUTTOEGZ - i wpisujemy formułę:
Kod: Zaznacz wszystko
WYNAG+WYNAGB+PREMIA+WYNCH+WYNUW+DODGDN+DODNOC+DODSZK+WYNUWEK

jako opis wprowadziłem sobie: "Brutto do obliczeń egzekucji komor" i nic nie zaptaszkowałem.

NETTOEGZ - i wpisujemy formułę:
Kod: Zaznacz wszystko
(BRUTTOEGZ-SKLSPP-SKLZDP-ZALICZKA)/100*60

jako opis wprowadziłem sobie: "Egzekucja alimentacyjna" i zaptaszkowałem "P", "L" oraz "g".

Wędrujemy teraz do istniejącego składnika "WYP" i dopisujemy na końcu ten składnik:
Kod: Zaznacz wszystko
-NETTOEGZ


Wprowadziliśmy potrzebne formuły i składniki, teraz musimy je "przypisać" pracownikowi który "ma na karku komornika alimentacyjnego".
Więc po kolei, wchodzimy do:
Płace -> Składniki osoby
odszukujemy naszego bohatera i dodajemy dwa składniki które wprowadziliśmy powyżej, czyli "BRUTTOEGZ" i "NETTOEGZ". Możemy w kolumnie "od" wprowadzić miesiąc od którego rozpoczynamy naliczanie i odprowadzanie kwot egzekwowanych.
=============================================================================================================================================================================

W razie potrzeby, w wyjątkowych przypadkach może zajść konieczność odliczenia od podstawy egzekucyjnej składników które są zwolnione od zajęć komorniczych. proszę sobie tego "pilnować".



Uwaga:
- stałe egzekucji niealimentacyjnej zostały "wpisane na sztywno" i w przypadku zmiany minimalnego wynagrodzenia, KUP czy KW - trzeba będzie to skorygować (ale to z reguły na przełomie roków podatkowych) ;)
- formuły niealimentacyjne opracował użytkownik forum @gumek (dzięki Krzysztof).
- ten wątek spowodowany jest wymianą zdań i podstawami w sąsiednim dziale.
qriozum
 
Postów: 41
Dołączył: 11.02.2012 17:16

Powróć do Płace

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron