UZUPEŁNIANIE KART PRACY

UZUPEŁNIANIE KART PRACY

Postprzez exell » 08.05.2008 00:37

Podczas uzupełniana kart pracy program korzystając ze "stałych/dni pracy" i dopisuje dni przepracowane oraz liczbę godzin.
Pytanie z jakich danych korzysta przy uzupełnianiu godzin bo u mnie uparcie wpisuje 8 godzin :evil: chociaż w "karierze" w rubryce dniówka jest 4 godz (1/2 etatu)
U innej osoby (1/4 etatu --> 2 godziny) uzupełnia prawidłowo 2 godz.
Czy zależy jakie dane wprowadziło się początkowo????
exell
 
Postów: 36
Dołączył: 05.04.2008 22:09

Re: UZUPEŁNIANIE KART PRACY

Postprzez Pio » 08.05.2008 09:00

Program uzupełnia godziny w/g reguły:

jeśli "RCP" <> 0 to "RCP"
jeśli "kariery" <> 0 to "kariery"
jeśli "z karty pracy" <> to "z karty pracy:

"RCP" - odczyt godzin z rejestru czasu pracy
"kariery" - godziny ustalone w "dniówka"
"z karty pracy" - ilość godzin zapisanych w karcie pracy gdzie jest aktualnie kursor
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: UZUPEŁNIANIE KART PRACY

Postprzez exell » 08.05.2008 21:53

U mnie opcja uzupełniania działa dziwnie. W przypadku niektórych pracowników uzupełnia godziny i etat korzystając z danych umieszczonych w "karierze"(uwzględnia zmiany tam wprowadzone) natomiast w przypadku innych(większość) kompletnie ignoruje jakiekolwiek zapisy i zmiany dotyczące ilości godzin pracy (z kariera/dniówki) i zajmowanego etatu. Po prostu wpisuje standardowe 8 godz pracy a etatu w ogóle nie wypełnia :evil:
Jak by nie miał połączenia z tabelą "kariera"?
Nie używam w ogóle opcji RCP-nie zaznaczona.

Z czym jest poza tym powiązana kolumna w karcie pracy - "kod" i "opis" do kodu. Standardowo program wpisuje "X" ale w rozwijanym menu opisu(dwuklik) jest opis do wyboru "kodu kadrowego A,B lub W" Początkowo myślałem że chodzi o kod absencji ale ten jest uzupełniany automatycznie z "absencji" w kolumnie "K i opis" Czy ta kolumna jest bardzo istotna i co tam wpisywać -"X" czy "A,B lub W" czy zostawić puste.
Wprowadzałem różne wersje ale nie zauważyłem zmian

Podobna sytuacja jest przy automatycznym uzupełnianiu pracowników podczas tworzenia listy płac.
Utworzony jest rodzaj listy płac, robię nową listę na kolejny miesiąc przez "dodaj" potem uzupełniam -RM/lista/rodzaj
program pyta się czy uzupełnić pracowników i pobiera tylko niektórych pracowników resztę trzeba dodawać ekstra
W karierze i etatach jest raczej wszystko uzupełnione ??? takie same zapisy a jednych pobiera innych pomija :evil:
exell
 
Postów: 36
Dołączył: 05.04.2008 22:09

Re: UZUPEŁNIANIE KART PRACY

Postprzez Pio » 10.05.2008 11:03

Dane z kariery odczytuje pod warunkiem, że są, tzn. w kolumnie "d." (Dniówka.....) jest wpisana liczba godzin
i kariera dotyczy okresu karty pracy, nie bierze pierwszej lepszej pozycji.

Dane z kart pracy można odczytać za pomocą funkcji płacowych KrtPr(), KrtPrAbs(), KrtPrDni(), KrtPrGdz().
KrtPrAbs() - dotyczy przypisanych kodów absencji.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: UZUPEŁNIANIE KART PRACY

Postprzez exell » 10.05.2008 17:25

No właśnie w karierze /dniówka mógłbym wpisać nawet 48godz i tak uzupełni 8 godzin (etat jest aktywny tzn w "karierze" rubryki czasu zatrudnienia od/do mieszczą się w okresie uzupełniania karty pracy)
Ktoś też ma taki problem?
Kompletnie mnie Kadrowiec olewa :(
Może mu ufundować prezent to mnie polubi :D tylko nie wiem kiedy ma imieniny albo urodziny i pci też nie znam ;)

Dalej nie wiem po co jest "kod karty pracy" nie zauważyłem nigdzie opisu, może nie potrzebny...
Pio napisał(a):Dane z kart pracy można odczytać za pomocą funkcji płacowych KrtPr(), KrtPrAbs(), KrtPrDni(), KrtPrGdz().
KrtPrAbs() - dotyczy przypisanych kodów absencji.


"Funkcje płacowe"to to samo co "składniki płacowe" (bo funkcji też nie widać ani pod prawą mychą ani w jadłospisie)
exell
 
Postów: 36
Dołączył: 05.04.2008 22:09

Re: UZUPEŁNIANIE KART PRACY

Postprzez Pio » 11.05.2008 17:13

exell napisał(a):No właśnie w karierze /dniówka mógłbym wpisać nawet 48godz i tak uzupełni 8 godzin (etat jest aktywny tzn w "karierze" rubryki czasu zatrudnienia od/do mieszczą się w okresie uzupełniania karty pracy)
Ktoś też ma taki problem? ..


Proszę sprawdzić, czy jest kariera w okresie kart pracy. Każda pozycja kariery ma swój okres ważności, jeśli dla karty pracy nie można znaleźć ważnej kariery, to przyjmuje się domyślnie 8 godzin jako dniówkę.

Jeśli jest ważna kariera, to trzeba się upewnić, czy dotyczy tej samej osoby, bo może dotyczyć osoby ukrytej.

Kody karty pracy są po to, żeby można było ewidencjować różne karty pracy.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do Płace

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

cron