Początek przygody

Re: Początek przygody

Postprzez exell » 05.09.2008 14:24

Dzięki za słowa otuchy :)
No cóż zaliczyłem wpadkę :oops: ze składnikami płacowymi ale myślę że nikomu to nie zaszkodzi.
Pio wszystko rzeczowo sprostował i chyba będzie ok.
Temat postaram się rozwijać i sygnalizować jak napotkam następny problem.
Ale kwestię rozwijania równolegle tematów na wiki to by warto jakoś rozwiązać. Bo pisać dwa razy to samo to trochę bez sensu.
Niestety mam u siebie duży deficyt wolnego czasu, można powiedzieć że to prawie bankructwo czasowe tak, że chętnie przyjmę darowizny w tym zakresie (jak ktoś dużo niepotrzebnego i wolnego :D )
A tak swoją drogą to wygląda że z Vatowca korzysta tylko parę osób w Polsce bo mało kto zadaje sobie trochę pracy, żeby podzielić się swoimi doświadczeniami :cry:
Ale rzucam HASŁO!
"użytkownicy Vatowca we wszystkich krajach łączcie się!!!" .......z tym forum .........

A może tak się dzieje bo Pio nie rzucił na forum znanego hasła:
"No to jak, towarzysze, pomożecie?..." :D

Pozdrowienia
exell
 
Postów: 36
Dołączył: 05.04.2008 22:09

Re: Początek przygody

Postprzez edi67 » 10.09.2008 08:38

Pozostała część dyskusji o pisaniu pomocy do Vatowca została przeniesiona do osobnego wątku:

viewtopic.php?f=51&t=196
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Początek przygody

Postprzez mk2101 » 25.08.2010 15:43

Witam ,
jestem użytkowniczką Kadrusia o 2 dni i bardzo pomogła mi Twoja instrukcja :))) Mam jednak mamy problem mimo utworzenia Rodzajów List Płac oraz samej listy oraz uzupełnieniu tabeli- etat firmy, kartoteka osobowa, absencja, kariera i stałe firmy lub miesięczne albo roczne program nie wylicza wynagrodzenia oraz jego składników.
Mam ktoś pomysł co może być przyczyną, albo co jeszcze powinnam wypełnić?
Pozdrawiam, Magda
mk2101
 
Postów: 1
Dołączył: 25.08.2010 15:01

Re: Początek przygody

Postprzez Pio » 25.09.2010 19:24

Wyliczenie listy płac, to wyliczenie składników płacowych, a w nich formuł.
Etat i kariera decydują głównie o obecności osoby na liście, a definicje składników płacowych o jej wyliczeniu.

Ważne: może się powtarzać nazwa składnika płacowego, ale trzeba wskazać od kiedy obowiązuje następny i czy sprawdzić, czy zawiera formułę wyliczeniową.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Początek przygody

Postprzez Nowy » 16.12.2011 13:26

Pierwszy raz tutaj zatem się przywitam – Dobry!
OK, dość pogaduszek, przejdźmy do rzeczy.
;)

Wczoraj toczyłem bój z Płatnikiem o przesłanie do zus’u (celowo pisane z małych liter!) deklaracji RCA i DRA za siebie i pracownika. Po tym jak ze zdumieniem odkryłem, że Płatnik tak naprawdę robi niewiele więcej jak przesył danych stwierdziłem, że przyda mi się program, który pomoże mi co nieco w obliczeniu i wypełnieniu wszystkich danych potrzebnych do rozliczenia z zus.

W tym momencie zainstalowałem Kadrowca. Po lekturze instrukcji w pdf’ie i złożeniu do kupy informacji znalezionych na forum wyliczyłem składki pracownika i wprowadziłem je z sukcesem do Płatnika. Płatnik stękał jednak ciągle przy weryfikacji, że coś źle robię. Drogą dedukcji doszedłem do tego, że brakowało obliczonych składek za przedsiębiorcę... (tak, dopiero zaczynam tą przygodę)

Teraz pytanie – jak trzeba ustawić Kadrowca i jakie dane i gdzie trzeba wpisać, tak aby generowany plik KDU dla Płatnika zawierał też składki obliczone dla przedsiębiorcy? (przedsiębiorcy, który prowadzi swoją dzialność, jak do tej pory nie dłużej niż 2 lata)

To będzie tak samo jak dla pracownika na etacie?
(- Kartoteki -> Kartoteka osobowa + pracodawca do kartoteki
- Kartoteki -> Etat Firmy + etat pracodawcy - np. "właściciel"
- Płace -> Składniki osoby + przeciętne miesięczne wynagrodzenie z GUS za poprzedni kawartał dla pracodawcy???
- Płace -> Listy płac - przelicz???
- Płace -> Wynagrodzenia - przelicz???
- Płace -> Ubezpiecznenia - ... ???)

I w Ubezpieczeniach wypadało by dla pracodawcy wpisać kod w Kolumnie K 0570 skoro pracodawca założył działalność nie dłużej jak 2 lata temu. Dalej wypadało by zaznaczyć kolumnę RCA dla wszystkich pracowników i kliknąć "Eksport". Ale to chyba nie zadziała bo i tak domyślnie Kadrowiec nie zawiera formuł dla kodu 0570 w tabeli Składniki Płacowe.

Zdążyłem się już zorientować, że kadrowiec miał swoją stronę Wiki, na której prawdopodobnie znalazł bym wszystko co mnie interesuje, ale wiki aktualnie brak.

Ogólnie jestem zdania, że tak Płatnik jak i wytyczne prowadzenia kadr i księgowości, powinny być scigane przez Świętą Inkwyzycję za herezje a przez Helsińską Fundację Praw Człowieka za zbrodnie przeciwko społeńczeństwu. (już wiem dlaczego wybrałem drogę kariery związanej z informatyką a nie kadrami ;) )
Nowy
 
Postów: 2
Dołączył: 16.12.2011 11:39

Re: Początek przygody

Postprzez Nowy » 14.02.2012 20:18

Ahaaaaa....

Po tym jak trochę pobłądziłem po omacku w pliku pomocy Kadrowca (Pomoc > Opis) znalazłem w końcu pewną wskazówkę. Jeżeli mamy przykładowe Rodzaje List Płac pobrane z przykładowej bazy BRTEST to należy listę płac OF przypisać do komórki administracyjnej, do której jest przyporządkowany pracodawca (Płace > Rodzaje list).

Z tego co podaje instrukcja, później należy dodać składnik OF do tworzonej w danym miesiący listy płac i dać przelicz.

Ale mam dalsze wątpliwości:

1. Czy Rodzaje List Płac pobrane z bazy BRTEST zawierają formuły dla rozliczania pracodawcy, który rozpoczął działalność w ciągu ostatnich 24 miesiecy?

2. Czy nie trzeba dodawać składnika OF do Składników Osoby dla właściciela aby wszystkie wartości potrzebne do rozliczenia się z ZUS'em w płatniku były liczone prawidłowo?
Nowy
 
Postów: 2
Dołączył: 16.12.2011 11:39

Poprzednia

Powróć do Kadry

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron