Urlopy

Re: Urlopy

Postprzez gumek » 06.11.2019 08:30

najmar11 napisał(a):Mam kolejny ciekawy przypadek:
Pracownik wpisy w karierze ma takie:
Screenshot_20191104_153346.png

Dziwny jest zapis za 2009.12 -20dni ?!
Powinien mieć wyliczone:
2009.01 - 2009.06: 13 dni
2009.07 - 2009.08: 1 dzień
2009.09 - 2009.12: 9 dni
łącznie w 2009 roku powinno przysługiwać mu 23 dni urlopu wypoczynkowego (tj. 184 godziny)

A według Kadrowca 1 dzień tj. 8 godz. :)


Wrzuć proszę screen z nagłówkami. Masz coś ukryte w oknie.
Domyślam się ,że ludek ma w historii staż powyżej 10 lat i wymiar urlopu podstawowy 26 dni.
Nie tylko dla Kadrowca 1 dzień to 8 godzin, tak po prostu jest. Może być 7 godzin w przypadku niepełnosprawnych.
Co innego wymiar urlopu, a co innego rozliczenie wykorzystanego urlopu.
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Re: Urlopy

Postprzez gumek » 06.11.2019 08:57

najmar11 napisał(a):Panie Piotrze, czy jest możliwość zmodyfikowania tabeli "Urlopy" tak by w wierszu z podsumowaniem roku, kolumny "etat L" i "etat M" były wypełnione aktualnym wymiarem etatu? (pierwszy zał.)
Screenshot_20191030_154302.png

W tej chwili tylko w widoku szczegółowym wypełniane są dane etatu.

Do czego to potrzebne - zrobiłem sobie raport definiowany z formułami jak na zał. 2
Screenshot_20191030_154022.png

W tej chwili drukują mi się wszystkie dane o urlopach w godzinach, a chciałbym je przeliczyć odpowiednio na dni urlopu, a do tego potrzebna jest informacja o aktualnym wymiarze etatu pracownika.
A nie mam jak, w prosty sposób wyciągnąć taką informację.
Wydruk w tej chwili wygląda tak jak na zał 3.
Screenshot_20191030_154723.png

Chyba, że podpowie mi Pan w jaki sposób można w raporcie definiowanym przechować informację o wym. etatu w jakiejś zmiennej tak by użyć jej w formule?


Przepraszam, a do czego potrzebujesz przeliczać godziny na dni?
Wymiar to dni przeliczany na godziny wg zasady dniówka kodeksowa to 8 godzin, dla niepełnosprawnego to 7 godzin.

Rozliczenie urlopu jest w godzinach od 2004 roku.
Kadrowiec w Absencji wylicza dni robocze urlopu wg ustawień Słowniki->dni pracy lub Grafik itd.
Kolumna godzin w Absencji to godziny robocze wynikające z etatu. Można je poprawić z ręki jeśli ludek
w okresie urlopu miał przepracować inną liczbę godzin. (np 1/2 etatu pracuje połowę miesiąca po 8 godzin)
Funkcje płacowe także powinny pobierać i rozliczać liczbę godzin, a nie dni urlopu bo tak ma się naliczać wynagrodzenie za czas urlopu.
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Re: Urlopy

Postprzez najmar11 » 06.11.2019 11:05

gumek napisał(a):
najmar11 napisał(a):Mam kolejny ciekawy przypadek:
Pracownik wpisy w karierze ma takie:
Załącznik Screenshot_20191104_153346.png nie jest już dostępny

Dziwny jest zapis za 2009.12 -20dni ?!
Powinien mieć wyliczone:
2009.01 - 2009.06: 13 dni
2009.07 - 2009.08: 1 dzień
2009.09 - 2009.12: 9 dni
łącznie w 2009 roku powinno przysługiwać mu 23 dni urlopu wypoczynkowego (tj. 184 godziny)

A według Kadrowca 1 dzień tj. 8 godz. :)


Wrzuć proszę screen z nagłówkami. Masz coś ukryte w oknie.
Domyślam się ,że ludek ma w historii staż powyżej 10 lat i wymiar urlopu podstawowy 26 dni.
Nie tylko dla Kadrowca 1 dzień to 8 godzin, tak po prostu jest. Może być 7 godzin w przypadku niepełnosprawnych.
Co innego wymiar urlopu, a co innego rozliczenie wykorzystanego urlopu.


gumek, za szybko czytasz, za szybko wyciągasz wnioski :)
Przecież sie nie kłócę że 1 dzień to 8 godz., chodzi o to, że Kadrowiec człowiekowi zatrudnionemu przez cały rok wyliczył limit urlopu 1 dzień, na cały rok! A powinien, jak to wyliczyłem ręcznie, 23 dni urlopu.
Spójrz na Grudzień 2009, limit urlopu MINUS 20 dni!!! No nie powiesz mi, że to nie jest błąd w programie.
Screenshot_20191104_153033.png
Screenshot_20191104_153033.png (4.32 KIB) Obejrzany 12412 razy

Pracownik ma długi staż w firmie i w niektórych latach ma prawidłowo naliczony limit urlopu a w innych źle. Screen to jest tylko wycinek jego długiej historii.

Sytuacja taka powtarza się u kilku innych pracowników, ujemny wymiar urlopu pojawia się zawsze w Grudniu i zawsze gdy w ciągu roku były zmiany wymiaru etatu.
Tu masz screen z nagłówkami i dłuższą historią:
Screenshot_20191106_101827.png
najmar11
 
Postów: 122
Dołączył: 14.10.2009 11:34

Re: Urlopy

Postprzez najmar11 » 06.11.2019 12:41

gumek napisał(a):
najmar11 napisał(a):Panie Piotrze, czy jest możliwość zmodyfikowania tabeli "Urlopy" tak by w wierszu z podsumowaniem roku, kolumny "etat L" i "etat M" były wypełnione aktualnym wymiarem etatu? (pierwszy zał.)
Załącznik Screenshot_20191030_154302.png nie jest już dostępny

W tej chwili tylko w widoku szczegółowym wypełniane są dane etatu.

Do czego to potrzebne - zrobiłem sobie raport definiowany z formułami jak na zał. 2
Załącznik Screenshot_20191030_154022.png nie jest już dostępny

W tej chwili drukują mi się wszystkie dane o urlopach w godzinach, a chciałbym je przeliczyć odpowiednio na dni urlopu, a do tego potrzebna jest informacja o aktualnym wymiarze etatu pracownika.
A nie mam jak, w prosty sposób wyciągnąć taką informację.
Wydruk w tej chwili wygląda tak jak na zał 3.
Załącznik Screenshot_20191030_154723.png nie jest już dostępny

Chyba, że podpowie mi Pan w jaki sposób można w raporcie definiowanym przechować informację o wym. etatu w jakiejś zmiennej tak by użyć jej w formule?


Przepraszam, a do czego potrzebujesz przeliczać godziny na dni?
Wymiar to dni przeliczany na godziny wg zasady dniówka kodeksowa to 8 godzin, dla niepełnosprawnego to 7 godzin.

Rozliczenie urlopu jest w godzinach od 2004 roku.
Kadrowiec w Absencji wylicza dni robocze urlopu wg ustawień Słowniki->dni pracy lub Grafik itd.
Kolumna godzin w Absencji to godziny robocze wynikające z etatu. Można je poprawić z ręki jeśli ludek
w okresie urlopu miał przepracować inną liczbę godzin. (np 1/2 etatu pracuje połowę miesiąca po 8 godzin)
Funkcje płacowe także powinny pobierać i rozliczać liczbę godzin, a nie dni urlopu bo tak ma się naliczać wynagrodzenie za czas urlopu.


Oczywiście, że urlop rozlicza się w godzinach i nie chce tego zmieniać. Chcę mieć tylko wydruk gdzie godziny są odpowiednio przeliczone na dni.
Pracownik jak się pyta ile mu zostało urlopu to nie pyta o godziny tylko o dni. Taka ludzka natura i tego nie zmienię, choćby dlatego, że na wnioskach urlopowych pracownik wpisuje datę od kiedy do kiedy chce być na urlopie... w dniach.

Poza tym, wydruk z przeliczonymi godzinami na dni ułatwia życie w kadrach - jak masz wydruk kilkudziesięciu pracowników i każdemu z kalkulatorem w ręku masz przeliczyć godziny na dni to trochę słabo... od tego są komputery...

W tym celu chciałem zrobić sobie prosty raport definiowany, który by wydrukował odpowiednie dane z tabeli URLOPY (Tabela ABSLIM) wszystkie potrzebne mi dane sa w tej tabeli, tylko jak zrobić by dane które sa w jednym wierszu były wykorzystywane w innym?
przykład:
na poniższym screenie zaznaczyłem wiersz [A], w którym mam w kolumnie etat L i etat M dane o wymiarze etatu, mam dane o limicie urlopu w dniach i godzinach, ale nie mam danych o godzinach urlopu wykorzystanego i pozostałego - czyli filtrując odpowiednio ten wiersz w raporcie definiowanym nie będę mógł przeliczyć pozostałych godzin na dni...
Screenshot_20191031_115923a.png


w innym wierszu [B], mam potrzebne mi dane o godzinach urlopu pozostałego ale w kulmnach etat L i etat M nie mam danych o etacie, są zera. - czyli filtrując odpowiednio ten wiersz w raporcie definiowanym też nie będę mógł przeliczyć pozostałych godzin na dni...
Screenshot_20191031_115923b.png


i teraz pytanie: jak zrobić w raporcie definiowanym by informację o wym. etatu z wiersza [A] wykorzystać podczas wydruku wiersza [B]? tzn. by wykonać następującą formułę: (Ilosć godzin pozostałych)/(8*EtatL/EtatM)
tzn, by informację z wiersza [A] przechować w jakiejś zmiennej, tak by można było ją wydrukować razem z wierszem [B]
Da się to tak zrobić w raporcie definiowanym?
Jeśli nie, to moja propozycja jest taka, by Kadrowiec podczas przeliczania tabeli URLOP, wstawiał w wierszu [B] w kolumnach etatL i etatM, zamiast zer, informację o bieżącym etacie.
najmar11
 
Postów: 122
Dołączył: 14.10.2009 11:34

Re: Urlopy

Postprzez gumek » 06.11.2019 14:32

Najmar, czytaj proszę uważnie.
Jesteśmy w trakcie pracy więc program jest rozgrzebany.
Czekam na Pio, żeby dokończył zadane tematy.
Co do grudnia, to zauważ, że takie kwiatki sa w momencie, kiedy zmieniasz etat w trakcie miesiąca.
To tez kiepski zwyczaj, ale cóż wolno to zrobić.
Tutaj kłaniają się także trzy metody i kolejny komplikator dla Pio. Wykładni prawnej do takiego postępowania nie ma
więc ja np unikam takiej sytuacji. Zmieniam etat od początku miesiąca i tyle.
CIERPLIWOŚCI daj dokończyć Pio pracę.
Odnośnie raportu pobierz sobie-wystawiłem Ci raport.
Zaimportuj go i dopisz sobie jedna kolumnę-tyle.
A ta formuła "(Ilosć godzin pozostałych)/(8*EtatL/EtatM)" nie przewiduje pracowników niepełnosprawnych...
Teraz qmam z tym etatem. Looknę wieczorkiem bo mam urwanie.....
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Re: Urlopy

Postprzez najmar11 » 06.11.2019 15:40

gumek napisał(a):Najmar, czytaj proszę uważnie.
Jesteśmy w trakcie pracy więc program jest rozgrzebany.
Czekam na Pio, żeby dokończył zadane tematy.
Co do grudnia, to zauważ, że takie kwiatki sa w momencie, kiedy zmieniasz etat w trakcie miesiąca.
To tez kiepski zwyczaj, ale cóż wolno to zrobić.
Tutaj kłaniają się także trzy metody i kolejny komplikator dla Pio. Wykładni prawnej do takiego postępowania nie ma
więc ja np unikam takiej sytuacji. Zmieniam etat od początku miesiąca i tyle.
CIERPLIWOŚCI daj dokończyć Pio pracę.
Odnośnie raportu pobierz sobie-wystawiłem Ci raport.
Zaimportuj go i dopisz sobie jedna kolumnę-tyle.
A ta formuła "(Ilosć godzin pozostałych)/(8*EtatL/EtatM)" nie przewiduje pracowników niepełnosprawnych...
Teraz qmam z tym etatem. Looknę wieczorkiem bo mam urwanie.....

OK, spokojnie czekam, aż Pio dokończy temat.

Co do zmiany etatu w trakcie miesiąca to nie mam na to wpływu:
Szef mówi od jutra ten człowiek pracuje na cały etat. Nie powiem przecież: "ale szefie, Kadrowiec mi będzie źle urlopy liczył, poczekajmy 2 tyg. do pierwszego, a teraz lepiej zapłacić kantrahentowi karę umowną za nie wykonaną robotę..." ;)

Dzięki za raport, zaimportowałem, działa, chociaż temat przeliczenia godzin na dni pozostaje otwarty...
Formuła póki co nie przewiduje pracowników niepełnosprawnych, bo miało być na szybko zobaczyć czy się da taki raport zrobić.
A na razie nie działa dla nikogo, dlatego jak zacznie działać to się będę wtedy martwił niepełnosprawnymi. (zresztą mam tylko 1 taką osobę)
najmar11
 
Postów: 122
Dołączył: 14.10.2009 11:34

Re: Urlopy

Postprzez gumek » 12.11.2019 23:28

Witam.
Interesuje nie przypadek z ujemnym urlopem i 1/8 etatu na przełomie roku.
Czy oby nie masz czegoś dziwnego wrzuconego do Historii w pole DUW?
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Re: Urlopy

Postprzez Pio » 13.11.2019 09:32

Urlopy to najbardziej popieprzona dziedzina z jaką się spotkałem,
a miałem do czynienia z wieloma, nie tylko kadrowymi.
Stawiam hipotezę, że nie ma oprogramowania, które liczy je poprawnie.
Postuluję gruntowną weryfikację Kodeksu Pracy i wszelkich falbanek.
Nie wiem co "robi" PIP, przecież to oni mogą wnioskować o stosowne poprawki.
Mam wrażenie, że korzystają w jakiś sposób z tego bałaganu i nie chcą ruszać gówna.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Urlopy

Postprzez najmar11 » 13.11.2019 12:27

Pio napisał(a):Urlopy to najbardziej popieprzona dziedzina z jaką się spotkałem,
a miałem do czynienia z wieloma, nie tylko kadrowymi.
Stawiam hipotezę, że nie ma oprogramowania, które liczy je poprawnie.
Postuluję gruntowną weryfikację Kodeksu Pracy i wszelkich falbanek.
Nie wiem co "robi" PIP, przecież to oni mogą wnioskować o stosowne poprawki.
Mam wrażenie, że korzystają w jakiś sposób z tego bałaganu i nie chcą ruszać gówna.


Podpisuję się w 100% pod powyższym a urlopy są wisienką na torcie naszego Kodeksu Pracy.
Ale ja bym nie postulował zmian Kodeksu, bo z doświadczenia wiem, że będzie tylko jeszcze gorzej. Każda reforma, która miała uprościć system, tak naprawdę tylko jeszcze bardziej go komplikowała i gmatwała, dodając kolejne wyjątki od wyjątków i wprowadzając przepisy jeszcze bardziej mętne, oderwane od życia i nie przewidujące wszystkich występujących w życiu sytuacji...
A co robi PIP? Łowi w mętnej wodzie, wiadomo, że w takiej robi się to najlepiej :)

Nie poddawajmy się z Urlopami! Jesteśmy naprawdę blisko.
Trzeba tylko znaleźć babola, dlaczego liczy ujemne urlopy w grudniu i będzie OK.
najmar11
 
Postów: 122
Dołączył: 14.10.2009 11:34

Re: Urlopy

Postprzez Pio » 13.11.2019 12:46

Minus może wyjść jak dni z absencji ZWU są większe od należnego.
Raczej wolę to zostawić, żeby było widać, że coś nie hallo.

Ciągle lecą dogrywki.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

PoprzedniaNastępna

Powróć do Kadry

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron