Zatrudnienie "od zera"

Zatrudnienie "od zera"

Postprzez Magdalena Sz. » 01.07.2019 14:05

Dzień dobry,
muszę zatrudnić pierwszego pracownika i od kilku dni walczę z "Kadrowcem" i niestety nie mogę sobie poradzić. Czy dysponują Państwo instrukcją "krok po kroku" jak wprowadzić pracownika do Kadrowca tak, aby poprawnie wszystkie dane były przenoszone co miesiąc do Księgi Dokumentów w Vatowcu i do Płatnika? Wydaje mi się, że najprostszy sposób zatrudnienia - pracownik bez prawa do emerytury/renty, umowa o pracę za stawkę miesięczną najniższą krajową na pełen etat, nie student. Czy mogę liczyć na pomoc?

Pozdrawiam,
Magdalena
Magdalena Sz.
 
Postów: 8
Dołączył: 17.11.2015 19:02

Re: Zatrudnienie "od zera"

Postprzez gumek » 23.07.2019 08:00

Witam, za mało szczegółów.
1/KARTOTEKA OSOBOWA im więcej danych tym lepiej (płeć, daty, PESEL, id eksportu ZUS itd.
2/KARIERA
3/HISTORIA
4/DEFINICJE LIST PŁAC I RODZAJE LIST POWIĄZANE Z TABELĄ ETATÓW.
5/Eksport do księgi dokumentów jest definiowany w rodzajach list płac w zależności czy prowadzisz KPIR i FK.
6/Eksport do "Płacznika" ustawić z pliku xml SYSTEM->STAŁE PROGRAMÓW->KADROWIEC->PLIK EKSPORTU DO PŁATNIKA ZUS->c:\br\bazy\firma\bulba.xml
Tyle na dzień dobry . Powodzenia.
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Re: Zatrudnienie "od zera"

Postprzez ivwo » 11.02.2021 01:54

Dzień dobry
Próbowałam zatrudnić od zera pracownika według opisu:
1/KARTOTEKA OSOBOWA im więcej danych tym lepiej (płeć, daty, PESEL, id eksportu ZUS itd.
2/KARIERA
3/HISTORIA
4/DEFINICJE LIST PŁAC I RODZAJE LIST POWIĄZANE Z TABELĄ ETATÓW.
5/Eksport do księgi dokumentów jest definiowany w rodzajach list płac w zależności czy prowadzisz KPIR i FK.
6/Eksport do "Płacznika" ustawić z pliku xml SYSTEM->STAŁE PROGRAMÓW->KADROWIEC->PLIK EKSPORTU DO PŁATNIKA ZUS->c:\br\bazy\firma\bulba.xml

Niestety utknęłam na pkt.4 bo nie mogę zrobić tego powiązania. Na definicji listy płac rozwijam Etat i nic tam nie mam. Co powinnam zrobić?
ivwo
 
Postów: 5
Dołączył: 06.02.2021 18:46

Re: Zatrudnienie "od zera"

Postprzez gumek » 17.02.2021 21:47

Witam.
Postępuj ze stanem faktycznym.
Etaty to organizacja firmy-działy poszczególne stanowiska etc.
Prosta organizacja na zrzucie z ekranu
Przechwytywanie.JPG
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Re: Zatrudnienie "od zera"

Postprzez ivwo » 21.02.2021 21:30

OK. Tak zrobiłam. Co oznaczają symbole poszczególnych kolumn? Jest gdzieś jakiś słownik objaśnień bo pod F1 nic nie mam.
ivwo
 
Postów: 5
Dołączył: 06.02.2021 18:46

Re: Zatrudnienie "od zera"

Postprzez gumek » 22.02.2021 13:30

Opisy kolumn zawsze w dole okna po lewej.
Jak już zrobisz proste drzewko przyporządkuj listy w PLACE->RODZAJE LIST.
W Karierze ustaw stanowiska .
Nie kombinuj nad zastosowaniem pozostałych kolumn. :)
Cos jeszcze?
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55


Powróć do Kadry

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron