kadrowiec - ratunku!

kadrowiec - ratunku!

Postprzez A-F » 25.02.2014 12:49

Witajcie,
Błagam o pomoc.
Jestem księgową,w przeszłości używałam różnych programów do prowadzenia rachunkowości, ale pomimo tego nie radzę sobie kompletnie z całym menu pt. "płace" w Kadrowcu.
Mam do naliczenia kilka prostych wynagrodzeń pracowników umysłowych (administracyjnych), bez jakichkolwiek wyszukanych elementów płacowych i nie mogę w żaden sposób skonfigurować tych wynagrodzeń.
Po pierwsze nie wiem od czego zacząć: czy od "wynagrodzenia", czy od "składników osoby", czy od "składników placowych" - nie mam pojęcia - z instrukcji nic nie wynika. W całym programie w kolumnach menu każdego z okien jest pełno skrótów, do których nie ma objaśnień w instrukcji i niestety, których znaczenia nie zawsze można się domyślić.
Nie wiem np. czy sama konfiguruję własne formuły płacowe, czy mam przenosić je z BRTEST, nie wiem, nie wiem nic, a czas leci.
Cały program Vatowiec jest super, natomiast rozgryzienie kadrowca bez "łopatologicznej" instrukcji jest niemożliwe - przynajmniej dla mnie.
Błagam o pomoc, proszę o taką instrukcję,
ola
A-F
 
Postów: 4
Dołączył: 19.02.2014 16:49

Re: kadrowiec - ratunku!

Postprzez qriozum » 25.02.2014 13:09

A-F napisał(a):Po pierwsze nie wiem od czego zacząć: czy od "wynagrodzenia", czy od "składników osoby", czy od "składników placowych"


Składniki płacowe, skoro masz "tradycyjnych pracowników etatowych" to najprościej zaimportować z BRTEST-u.
Składniki osoby - nie będą potrzebne, chyba że któraś z nich ma np. egzekucję komorniczą lub coś w ten deseń.
Wynagrodzenia to ... podsumowanie tylko, zestawienie dokonanych wypłat/naliczeń.


A-F napisał(a):z instrukcji nic nie wynika. W całym programie w kolumnach menu każdego z okien jest pełno skrótów, do których nie ma objaśnień w instrukcji i niestety, których znaczenia nie zawsze można się domyślić.


Jak przytrzymasz "kursor-pole" na danym polu to w pasku statusu, u dołu ekranu jest widoczny rozszerzony opis tego pola :)


A-F napisał(a):Nie wiem np. czy sama konfiguruję własne formuły płacowe

Jeżeli masz "tradycyjnych pracowników" nie ma potrzeby kombinowania z własnymi formułami - zaimportuj z BRTEST-u :)


W pierwszej kolejności bym zrobił to:
- wprowadził dane pracowników,
- przydzielił im etaty,
- w liście wynagrodzeń - dodaj ich do konkretnej listy płac,
- wypełnij karty pracy za dany miesiąc,
- utwórz listę płac,
- sprawdź jej prawidłowość i poprawność :)


PS - obstrukcja obsługi jest tu: http://pk.inet.pl/kadrowiec.pdf
qriozum
 
Postów: 41
Dołączył: 11.02.2012 17:16

Re: kadrowiec - ratunku!

Postprzez A-F » 25.02.2014 20:18

Stokrotne dzięki!
Jutro zabiorę się do roboty. Mam nadzieję, że dam radę, dzięki jeszcze raz,
ola
A-F
 
Postów: 4
Dołączył: 19.02.2014 16:49


Powróć do Kadry

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron