Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

Re: Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

Postprzez Pio » 28.02.2012 17:32

proszę, podaj formułę, która zawiera funkcję Stala('NMW')
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

Postprzez qriozum » 28.02.2012 20:43

Po prostu WYDAWAŁO mi się że do składnika o nazwie "MINBR" jak wprowadzę jako formułę
Kod: Zaznacz wszystko
Stala('NMW')

to wówczas owe minimalne wynagrodzenie będzie "podstawiane" do dalszych obliczeń.
Doszedłem do wniosku że moje "założenie" jest błędne i odbywa się to zupełnie inaczej.
qriozum
 
Postów: 41
Dołączył: 11.02.2012 17:16

Re: Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

Postprzez Pio » 28.02.2012 22:34

Formula Stala('NMW') działa.

1. Czy wszystkie używane składniki są na liście wzorcowej w Płace->Rodzaje list ?
2. Czy zdefiniowane składniki nie mają przypadkiem złego okresu ważności w kolumnie RM (ważne od) ?
3. Czy przypadkiem składnika MINBR nie ma osoba w Płace->Składniki osoby ? (z np. kwotą stałą)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

Postprzez qriozum » 29.02.2012 09:41

Pio napisał(a):Formula Stala('NMW') działa.


Wierzę.
U mnie zapewne działa jedno z praw Merphiego ;)


Pio napisał(a):1. Czy wszystkie używane składniki są na liście wzorcowej w Płace->Rodzaje list ?


Tych "moich" składników nie dodawałem do wzorcowej listy płac z prostej przyczyny:
- w chwili obecnej tylko dwóch pracowników "ma egzekucję"
więc te "moje wymyślone składniki" dodałem do "Płace->Składniki osoby"

Pio napisał(a):2. Czy zdefiniowane składniki nie mają przypadkiem złego okresu ważności w kolumnie RM (ważne od) ?


Wszystkie te "moje wymyślone składniki" mają datę ważności "od 2012-01" - więc wydaje mi się że jest OK.

Pio napisał(a):3. Czy przypadkiem składnika MINBR nie ma osoba w Płace->Składniki osoby ? (z np. kwotą stałą)


Nie, te osoby z egzekucją mają w "Płace->Składniki osoby" tylko te "moje wymyślone" składniki......ale zaraz dodam im ten składnik "MOINBR".... chyba TERAZ mnie naprowadziłeś na clou problemu ;)
qriozum
 
Postów: 41
Dołączył: 11.02.2012 17:16

Re: Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

Postprzez qriozum » 29.02.2012 10:36

qriozum napisał(a):
Pio napisał(a):Nie, te osoby z egzekucją mają w "Płace->Składniki osoby" tylko te "moje wymyślone" składniki......ale zaraz dodam im ten składnik "MOINBR".... chyba TERAZ mnie naprowadziłeś na clou problemu ;)


I bingo!!!
Dodałem do "Płace->Składniki osoby" te składniki związane z minbr, czyli:
- MINBR,
- MINSEP
- MINSRP
- MINSC
- MINSZ
- MINZAL

i ....Kadruś dobrze teraz oblicza :)

Zacząłem go "rozumieć" w tej kwestii teraz.
Dziękuję za naprowadzenie.

Popołudniu, postaram się założyć nowy temat z prostym, zwięzłym opisem co i jak dodać do "Kadrusia" by obliczał te podstawowe egzekucje komornicze, bo ten wątek jest zaśmiecony dyskusją "techniczno - prawną" w tej materii ;)
qriozum
 
Postów: 41
Dołączył: 11.02.2012 17:16

Re: Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

Postprzez gumek » 02.03.2012 22:25

A może tak: NETTO-(iif(Kariera('KUPP').and.(KW>0,1037.34),
iif(Kariera('KUPP').and.(KW=0,990.34),
iif(Kariera('KUPP')=.F..and.(KW>0,1032.34),985.34)))*Kariera('WCPL')/Kariera('WCPM'))

dotyczy to oczywiście 2011 roku.
Mozna to zrobić jeszcze bardziej elegancko z uzyciem stałych.
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Re: Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

Postprzez qriozum » 03.03.2012 08:56

gumek napisał(a):A może tak:


Chcesz obliczyć netto egzekucyjne - tak?
Bo wydaje mi się że raczej obliczasz już podstawę do obliczenia egzekucji. (od netta odejmujesz sztywno wpisane netto z minimalnej płacy oraz KUP).

Ale to nie jest takie proste @gumek.
Nie wszystkie składniki wynagrodzenia podlegają egzekucji, a Ty przyjąłeś do formuły pełne netto. Np. wynagrodzenie za czas choroby wypłacane prze pracodawcę podlega "25%" przy zwykłej egzekucji, lub "60%" przy alimentacyjnej).

Ponadto, w tej formule. zastosowanie dzielnika/mnożnika wysokości etatu nie sprawdzi się w wielu przypadkach i doprowadzić może do złego obliczenia wysokości egzekucji.
Bo albo nie "wyjdzie" podatek, a z kolei KW czy np. KUP są niezależne od wysokości etatu.

gumek napisał(a):dotyczy to oczywiście 2011 roku.
Mozna to zrobić jeszcze bardziej elegancko z uzyciem stałych.


I to byłoby najbardziej "PROFI" :)
Jeżeli jesteś chętny, a widać że znasz temat składania formuł, to chętnie mogę służyć jako "tester" i "upierdliwiec" ;)

Generalnie, temat jest bardzo poważny.....i skomplikowany :)

Oczywiście do tego powyższego dochodzą€ jeszcze np. zasiłki jeżeli płatnikiem jest pracodawca z uwagi na zatrudnienie :)
qriozum
 
Postów: 41
Dołączył: 11.02.2012 17:16

Poprzednia

Powróć do Kadry

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron